Mezar Bakım Hizmetleri

– Mezar Toprağının Kabartılıp Havalandırılması  ve Gerekirse Tarafımızca Uygun Görülen Yeni Toprağın Eklenip Eksğinin Tamamlanması.
– Mezarın Mevcut Bitkilerinin Korunması, İlaçlanması Veya Bahçıvanlarımızla Sizin Uygun Göreceğiniz Yeni çiçek  Veya Çok Yıllı Bitkilerle Mezarın Süslenmesi Yapıp, Mevsimine Göre  Budanması Ve Gübrelenmesi.
– Mezar Mermerlerinin Uygun Görülen Kimyasal  Maddelerle Parlatılması  Mezar Taşların Tamiratı Ve Yazıların Yenilenmesi. Kış Mevsiminde Mermerlere Koruyucu Cila Yapılması.
– Mezarların Her Üç Veya Dört  Günde Bir Sulanıp Ayda Bir Peryodik Bakımının Yapılması.
– Mezarların Üzerinde Bulunan Yabani otların Temizlenmesi Ve yabani Otların Çıkmasının Engellenmesini Sağlamak.
– Mezarların Çevrelerinin Temizlenmesi Ve Sürekli Temiz Tutulması.
– İşlerinin Yoğunluğundan Dolayı Bizimle Görüşemeyen Yada Bize Gelemeyen Ancak, Mezarlarına  Tarafımızdan Mezar Bakım Hizmeti Almak İsteyen Mezar Sahibi Müşterilerimizin Görüşmek İçin Çağırmaları Halinde Kendilerine Firmamızca Ulaşılması.
– Mezarlarınızı Bakıma Verdiğiniz Zaman Bir Defaya Mahsus Ekim Ücreti Alınmaktadır . Mezar bakım Ücretleri Aylık 35 -70 Tl Arasıdır.
– Çiçek Dikimi :  Mezar Üzeri Temizlenir Elverişsiz Toprak Tamamen Dışarı Çıkartılır. Humuslu Toraktan Belirli Oranda Doldurulup,Üzerine Orman Gübresi Serilir,Çiçek Dikimi Yapılır Ve Üzerine Doğal Hayvan Gübresi Serilir.Bol Sulama İle Desteklenir.
– Ağaç Dikimi :  Mezar Çevresinde İstenilen Uygun Yeri İnşaat Artığı,Yabani Otlar..vs. Temizlenir Elverişli Derinlikte Kazılır,Humuslu Gübreli Toprakla Desteklenerek Dikim Yapılır.Bol Sulama Yapılır.
– Aylık Bakım :  Mezar Üzerinde Mevcut Çiçekler Yabani Otlardan Temizlenir,Gübrelenir ve Düzenli Olarak Sulanır. Mezar Üzerinde Kuş Gübrelerinden,Mantarlardan Ve Yosunlardan Temizlenir.Parazitlere ve Böceklere Karşı İlaçlama Yapılır.
– Yıllık Bakım :  Mezar Üzerinde Mevcut Çiçekler Yabani Otlardan Temizlenir,Gübrelenir ve Düzenli Olarak Sulanır.Mezar Üzerini Kış Ayları İçersinde Kar ve Buz Temizliği Yapılarak,Kuş Gübrelerinden,Mantar ve Yosunlardan Temizlenir.Parazitlere ve Böceklere karşı İlaçlama Yapılır.Yıpranmış Baş Taşı Yazıları Belirgin ve Canlı Boyama Yapılır.

 

Ankara Mezar Bakımı- Mezar bakım Hizmetler- Karşıyaka Mezarlığı Mezar Bakım Hizmetleri